گیت تردد, مقالات

تفاوت راهبند هیدرولیکی و الکترومکانیکی

راهبند الکترومکانیکی

فروش راهبند

کنترل ابنیه ملل مرکز فروش محصولات راهبند برندهای ایرانی و خارجی به همراه نصب در تمام نقاط کشور، راهبند Barrier در گروه کنترل ابنیه ملل با قیمت های مناسب قابل انجام میباشد.

نصب انواع راهبند اتوماتیک به تمام نقاط کشور امکان پذیر است. بطور کلی راهبند به تجهیزاتی گفته میشود که مانند حصار یا حفاظ مانع طبیعی از ورود و خروج کلیه ماشین آلات ممانعت بعمل آورده و تردد آنها را منوط به اجازه نگهبان، ریموت راهبند و یا تجهیزات الصاقی بر روی راهبند کرده و با ساماندهی، کلیه رفت و آمدها کنترل مینماید. راهبند اتوماتیک امروزه در سطح شهر و در ورودی پارکینگ مراکز خرید، سازمان های دولتی، شرکت ها و پارکینگ های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع-راهبند

راهبند میله ای دارای یک میله متحرک و سبک وزن می باشد که به کمک یک سیستم محرک هیدرولیک یا الکترومکانیک حرکت می کند. بطور کلی راهبند به تجهیزاتی خلاصه میشود که مانند حصار یا مانع طبیعی از ورود و خروج کلیه ماشین آلات ممانعت بعمل آورده و تردد آن ها را منوط به اجازه نگهبان، ریموت راهبند و یا تجهیزات الصاقی بر روی راهبند کرده و با ساماندهی، کلیه رفت و آمدها را طبق نظام کارفرما درآورده است.

راهبند ها می توانند دارای بوم تا ۶ متر باشند و قابلیت نصب چشمی و فلاشر را هم دارند، راهبند هایی پر سرعت با سرعت باز و بسته شدن بسیار کوتاه در حد ۳ ثانیه جهت سهولت در ورود و خروج تعبیه شده اند.

 

برخی محصولات شرکت کنترل ابنیه ملل با برند راهبان 

کاربرد راهبندها

راهبند وسیله ای است که با به کار بردن آن می توان ورود و خروج وسیله نقلیه را کنترل کرد. راهبند اتوماتیک که بیشترین کاربرد را برای پارکینگ های عمومی پرتردد دارد می تواند به دستگاه های کنترل تردد نیز متصل گردد.

البته راهبند از لحاظ کارکرد به چند گونه تقسیم بندی می شود که می توان مدل بوم دار را پر کاربردترین آن دانست و در رده بعدی مدلهای بولارد و زنجیری قرار دارد.

انواع-راهبند-3

کنترل ابنیه ملل بزرگترین وارد کننده ی راهبند و پارکینگ در ایران بوده و در این صفحه شما را با مزیت و معایب آن آشنا می کند. راهبند پارکینگ در مکان هایی استفاده می شود که برای کنترل تردد بیشتر و دقیق تر و امنیت آن مکان نیاز به نیروی غیر انسانی باشد.

راهبند نقش مهمی در حفظ جان عابرین پیاده نیز دارند زمانی که ترمز اتومبیل بریده شود که این یک اتفاق تصادفی است و یا از روی عمد کسی بخواهد با سرعت وارد محدوده حفاظتی که پر از تردد عابرین پیاده است، بشود، راهبند مانند سد از ورود آن اتومبیل جلوگیری می کند.

مسئله دیگر و مهم در مورد راهبند برند آن میباشد همیشه سعی کنید که برای حمایت داخلی و تولید ملی از نوع ایرانی خرداری کنید چون واقعا راهبندهای ایرانی هیچ تفاوتی با انواع خارجی ندارد و حتی برخی از آنها از نمونه های خراجی هم بهتر هستند پس توصیه ما به شما عزیزان این است که راهبند ایرانی بخرید.

قیمت نصب راهبند

راهبند برای ایجاد امنیت گزینه بسیار مناسبی است بنا به نیاز و کاربری محل، از مدلهای هیدرولیک و الکترو مکانیک، پر تردد و کم تردد، استفاده می شود؛ یکی از این انواع راهبند که در فروشگاه کنترل ابنیه ملل لیست قیمت آن نمایش گذاشته است.

قیمت راهبند بر اساس نوع عملکرد و میزان کارکرد تعریف می گردد. قیمت انواع هیدرولیکی نسبت به مدل های الکترومکانیک بیشتر است. همچنین تعداد تردد نا محدود نیز می تواند در قیمت راهبند پارکینگ تغییر ایجاد نماید. البته برند و کشور سازنده نیز در قیمت گذاری تاثیر گذار است.

به طور مثال برند های ایتالیایی یا آلمانی تولیداتی با قیمت بالا عرضه می کنند.

در اینجا سعی شده به انواع راه بند اتوماتیک اشاره و توضیح مختصری در رابطه با نحوه ی عملکرد انواع و طرز کار آنها بپردازیم تا با مشاوره تکمیلی دستگاه مطلوب مورد نظر جهت کنترل تردد را انتخاب نماییدراه بند ها بطور كلي به چند دسته تقسیم می شوند:


• مدل اهرمی مکانیکی (نسبت به برند و مارک راهبند از 100 بار تا 600 بار در طول روز متغیر می باشد.)
• مدل اهرمی هیدرولیکی (برای تردد بسیار بالا و تردد نامحدود)
• مدل ستونی (برای مکان های فوق امنیتی و فوق خاص)
•مدل دفنی (برای مکان های فوق امنیتی و فوق خاص)
• مدل پارکینگ بند (قفل پارک برای یک خودرو)
• مدل زنجیری (برای تردد بالا و مکانهای خاص)

 

پر مصرف ترین راهبند

پر مصرف ترین راهبند از نوع بوم دار است؛ این نوع راهبند ها، تیرک دار هستند و در بیشتر ورودی‌های دارای ترافیک تردد زیاد، استفاده می‌شود.

از این راهبند ها برای جلوگیری از ورود و خروج خودروهای غیر مجاز استفاده می‌شود و مسائل امنیتی مکان مورد نظر، در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند.

blank

به بیان شفاف‌تر، این نوع موانع، دوام زیادی در هنگام ضربه نداشته و برای مکان‌هایی که از لحاظ امنیتی حساس هستند باید از انواع دیگر آن استفاده شود یعنی این راهبندها با برخورد خودرو با بوم، شکسته و خودرو می‌تواند عبور کند، البته خودرو نیز خساراتی خواهد دید اما این راهبندها مانع ورود آن نمی‌شوند.

در واقع برای مکان‌های نظامی و امنیتی، راهبند ستونی مناسب است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

برای ساده‌تر شدن کنترل عبور و مرور، این راهبندها را می‌توانید به دستگاه‌های کنترل عبور و مرور، تگ خوان‌ها و کارتخوان نیز متصل کنید تا عبور و مرور مورد نظارت باشد.

راهبند اتوماتیک هیدرولیکی

راهبند-هیدرولیک-min

راهبند هیدرولیکی و اتوماتیک است و توسط یک دکمه کار میکند و میله آن توسط جک و موتور به حرکت در می آید.

——————————————————————————————————————–

راهبند اتوماتیک مکانیکی 

راهبند خودرو تاشو 90 درجه

حتما راهبند اتوماتیک مکانیکی را دیده اید و مطمئن هستم که برای یکبار هم که شده باشد به راهبند برخورده اید راهبند همان وسیله است که در کنار درب ورودی قرار گرفته است.

——————————————————————————————————————–

راهبند اتوماتیک میله ای

راهبند راهبان RK-400 با بوم 3 متری

راهبندهای اتوماتیک میله ای متداول‌ترین و پرمصرف‌ترین نوع راهبندهای اتوماتیک هستند. در راهبند میله ای قدرت موتور محرک متناسب با طول بازوی راهبند میله ای متفاوت می‌باشد.

——————————————————————————————————————–

راهبند اتوماتیک کمپانی فک 

رابهند-فک

راهبند فک است که شاید شما برای اولین بار که به گوشتان میخورد کمی گنگ و به قول ریاضی دان ها اصم به نظر برسد ولی وقتی که معنا و مفهوم و در حقیقت کاربرد آنرا بفهمید تازه متوجه میشوید که چه وسیله جالبی است که شاید در زندگی رومزه هم با آن سر و کار داشته اید.

——————————————————————————————————————–

راهبند زنجیری 

این مدل از راهبند ها بهترین پیشنهاد برای مکان هایی است که طول دهنه ی پوشش دهی زیاد می باشد (تا ۱۶ متر) و یا از لحاظ ارتفاع نیز دارای محدودیت می باشیم.

راهبند-زنجيري-الکترومکانيک-بلانکو-مدل

دو ستون موجود در دو طرف به زمین متصل می شوند و با پایین آمدن و بالا رفتن زنجیر عمل تردد انجام میشود. این مدل ۲۴ ولت و دارای تردد بالا می باشد.

——————————————————————————————————————–

راهبند ستونی

راهبند ستونی (بولارد) از انواع راهبندها می باشد که برای کنترل عبور و مرور خودرو در ورودی مکان های با ضریب امنیتی بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

راهبند ستونی بولارد-1

این نوع راهبند شامل یک استوانه فولادی می باشد که به کمک یک سیستم محرک خطی به سمت بالا و پایین حرکت می کند.

——————————————————————————————————————–

راهبند دفنی (ضد انتحاری و ضد تروریستی)

از دستگاه‌های امنیتی مختلف برای حفظ نظم و امنیت در عبور و مرور وسایل نقلیه استفاده می‌شود. یکی از این تجهیزات مهم راهبند ضد تروریستی (رودبلاکر) است که به منظور محافظت از محل در برابر عملیات تروریستی و خرابکارانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. راهبند ضد تروریستی دستور باز و بسته شدن راهبند دفنی را از طریق کلید یا دکمه برق، سنسور نصب‌شده‌روی خود راهبند یا کنترل از راه دور صادر می‌کند. این راهبند‌ها در عمق محل حفاری‌شده‌قرار می‌گیرند و می‌توانند با استفاده از سیستم‌های هوشمند و سنسورها همراه شوند. همچنین، راهبند ضد تروریستی(رودبلاکر)  به دلیل مقاومت بیشتر در برابر برخوردهای سنگین به صورت هوشمند و با طراحی تیغه ای، قابلیت پنچرکنندگی و بازدارندگی را دارا است. هزینه راهبند ضد تروریستی بستگی به نوع، مقاومت و برند آن دارد و شرایط عمل‌کرد و استانداردهای حفاظتی نیز در نظر گرفته می‌شوند.

راهبند-دفنی-ضد-تروریستی-لبه-دار

——————————————————————————————————————–

تکنولوژی راهبندهای امروزی

امروزه راهبند ها حاوی یک دوربین مدار بسته هستند که به صورت پیوسته و مداوم در حال ثبت و ضبط فیلم و تصویر افرادی است که در حال انتظار برای باز شدن راه هستند اولین مزیت وجود دوربین مدار بسته روی راهبند ثبت پلاک تمامی خودروها میباشد و علاوه بر آن تصویر صورت راننده و سرنشینان به طور واضح ثبت میشود که در صورت بوجود آمدن هر گونه مشکل از طریق تصاویر و فیلم ها بتوان سند و مدرکی را برای اثبات جرم ارائه داد.

سری اول برقی نبودند و به صورت دستی جابجا میشدند که باید مشقت های فراوانی را برای بالا بردن و پائین آوردن آن میکشید البته در این نوع راهبند ها در زمان خود از کارآیی بسیار خوبی بهره مند بودند اما در حال حاظر اتوماتیک نبودن هر وسیله ای غیر منطقی میباشد.

نسل قدیم راهبند ها بوسیله یک لوله آهنی سنگین ساخته میشد که یک سر آن به پایه نگهدارنده متصل میشد و با یک قرقره و دستگیره جابجا میشد.

برای بالا بردن راهبندهای قدیمی یک نفر باید به طور مداوم و همیشگی در کنار دستگیره راهبند می ایستاد تا اقدام به حرکت دادن آن کند.اما در ساخت نسل جدید از تجهیزات و تکنولوژی های نوین بهره میگیرند که کار را بسیار ساده کرده است.

تفاوت های بین راهبندهای مختلف

سیستم هیدرولیک در تولید راهبند ها میتواند تفاوت راهبندها را چشم گیر تر کند سیستم هیدرولیک کمک میکند که نیاز به سرویس های دوره ای کمتر زمان این سرویس ها به حداقل برساند البته این تنها در صورتی است که از سیستم های هیدرولیک و متریال های درجه یک استفاده شود. در راهبند ها امکان برخورد خودرو با راهبند وجود دارد ، در راهبند هایی که از سیستم هیدرولیک بیشتر استفاده می شود. قطعا یک راهبند هیدرولیک هزینه های بیشتری از یک راهبند مکانیکی دارد ولی ضریب خطای کمتر ، امکان آسیب دیدگی کمتر و سرعت عمل بالاتر را هم نباید فراموش کرد.

بهترین راه برای انتخاب بین این دو نوع راهبند این است که نیاز های خود را با مشاورین متخصص شرکت کنترل ابنیه ملل در میان گذاشته و از مشاوره رایگان آنها استفاده کنید ما برای شما امنیت خاطر را تضمین خواهیم کرد.

راهبند های شرکت کنترل ابنیه ملل 

پرسش های متداول در مورد راهبند

تفاوت راهبند اتوماتیک مکانیکی و هیدرولیکی در چیست؟
راهبند چیست؟
به طور کلی از راهبند ها برای در اختیار گرفتن نحوه تردد وسایل نقلیه استفاده می شود. راهبند ها همچنین برای کنترل ترافیک، اخذ عوارض در پارکینگ ها و اتوبان ها، بالا بردن امنیت مکان های با اهمیت بالا همچون ساختمان های اداری و تجاری، مکان های دولتی و نظامی، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و … استفاده می شود.

راهبند و گیت کنترل تردد نفر رو چیست؟

نوع دیگر دستگاه کنترل ورود و خروج در ورودی ساختمان ها، ادارات و سازمان ها، کارخانه ها، شرکت ها، دانشگاه ها ، پارک ها، استادیوم ورزشی، باشگاه های ورزشی و استخرها و … نصب می گردند تا از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری شود و ورود و خروج پرسنل طبق ساعات کاری تعریف شده کنترل شود.

به این نوع دستگاه های ورود و خروج، گیت کنترل تردد یا گیت کنترل تردد نفر رو یا گیت نفر رو یا سیستم کنترل تردد یا راهبند نفر رو گفته می شود که متداولترین نام این نوع دستگاه ها، گیت کنترل تردد است.

مقالات مرتبط